BM Alior Bank - Raport Rynkowy

12.02.2019 10:07  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynkowy Informacje gospodarcze

Z kraju:

Przeciętne wynagrodzenie w IV kwartale 2018 r. wyniosło 4 863,74 zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 7,7% - podał Główny Urząd Statystyczny.
 
Deficyt w obrotach towarowych handlu zagranicznego w 2018 r. wyniósł 5,1 mld euro - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.
 
Zobacz także: Deficyt budżetu wyniósł 10,42 mld zł w 2018 r. wg wstępnych danych
 
Import używanych aut do Polski w styczniu 2019 r. spadł o 3,1% r/r do 75.128 sztuk - podał instytut Samar.
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał otwartym funduszom emerytalnym (OFE) w tym tygodniu 2,95 mln zł - poinformował ZUS w komunikacie.

 
Ze świata:

Eksport Niemiec wzrósł w XII 2018 roku o 1,5% m/m, po uwzględnieniu dni roboczych i zmian sezonowych, po spadku miesiąc wcześniej o 0,3%, po korekcie z -0,4% - poinformował Federalny Urząd Statystyczny w komunikacie.
 
Ostatnia sesja
 
Piątek bez przełomu
 
W piątek nastroje rynkowe nie odstawały od poprzednich dni. Kolejną dobrą sesję zaliczył zatem dolar, który testował w układzie z euro roczną linię trendu. Ostatecznie wsparcie nie zostało trwale przekroczone, ale nie przeszkodziło to w
kolejnym dniu umocnienia dolara, przekładającym się na osłabienie złotego. Euro ciążyć mogły również zeszłotygodniowe informacje o obniżonych prognozach gospodarczych dla Europy ze strony KE.

Co więcej na rynek powróciła niepewność o losy negocjacji handlowych, po tym jak prezydent USA poinformował, że nie spotka się z prezydentem Chin. Największym beneficjentem piątkowych nastrojów okazał się dług. Rynki bazowe na czele z niemieckimi Bundami kontynuowały spadki rentowności. Na tym tle krajowe dziesięciolatki, obciążone pogarszającym się sentymentem w regionie, zdołały umocnić się symbolicznie o zaledwie 2 p.b.
Dzisiejsza sesja 
 
Rośnie apetyt na ryzyko

Początek nowego tygodnia przynosi chęć odreagowania zeszłotygodniowej korekty ryzykownych aktywów. Tym samym o poranku rosną rynki akcji, czemu wtóruje odwrót od długu. Na rynku walut jednak dominacja dolara na razie nie została zmieniona, co obciąża pary złotowe. W kontekście reszty dnia kalendarium pozostaje dziś puste, co skłania o wyczekiwania na kolejne dni istotnych wydarzeń w tym przełom w negocjacjach ws. Brexitu oraz kolejne doniesienia z frontu wojen handlowych. Wśród danych w tym tygodniu pojawi się inflacja w USA, a także PKB w strefie euro, Niemczech i Polsce za 4q 2018 r.
 
BM Alior Bank

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Piłka nożna to nie jest sport, to religia   iFun4all SA, Michał Mielcarek - Prezes Zarządu, #314 ZE SPÓŁEK
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda