Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

12.07.2018 09:39  Komentarze giełdowe
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Nie widać obecnie powodów, by w horyzoncie projekcji inflacji, czyli do końca 2020 r., zmieniać poziom stóp procentowych – powiedział na konferencji prasowej prezes NBP, Adam Glapiński. Możliwości zacieśniania polityki pieniężnej w 2019 r.
nie wykluczył natomiast członek RPP, Łukasz Hardt.
 
Inflacja z 50-proc. prawdopodobieństwem ukształtuje się w 2018 r. w przedziale 1,5-2,1% r/r, w 2019 r. w przedziale 1,9-3,5%, a w 2020 r. w przedziale 1,7-3,9% - wynika z projekcji Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP. Według DAE,
wzrost PKB z 50-proc. prawdopodobieństwem wyniesie 4,0-5,2% w 2018 r., 2,8- 4,7% w 2019 r. i 2,4-4,3% w 2020 r.
 
Bieżące dane oraz wyniki projekcji nadal wskazują na korzystne perspektywy wzrostu aktywności w polskiej gospodarce, mimo oczekiwanego obniżenia dynamiki PKB w kolejnych latach - poinformowała w komunikacie Rada Polityki Pieniężnej. Rada podtrzymała, że obecny poziom stóp proc. sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.
 
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50% w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.
 
Wskaźnik zatrudnienia osób w wieku produkcyjnym na koniec 2018 r. może wynieść 71,5% jeśli utrzymają się pozytywne tendencje - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
 
NBP ma obecnie wszystkie instrumenty potrzebne do prowadzenia polityki pieniężnej, a dyskusja o niekonwencjonalnych narzędziach ma wymiar czysto teoretyczny - wynika z wypowiedzi członka RPP, Eugeniusza Gatnara. Dodał, że
użycie takich instrumentów może oznaczać wyjście banku centralnego poza swój mandat.
 
Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym w czerwcu 2018 r. pogorszył się.

Oczekiwania firm, co do dalszego kształtowania się koniunktury są pesymistyczne - wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.

Więcej informacji w załączniku
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda