Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

17.04.2018 09:22  Komentarze giełdowe
Nowy tydzień rozpoczął się od lekkiej zniżki na rynku krajowym, przy niewielkich obrotach. Podobne zmiany notowały główne indeksy eurolandu, tymczasem na Wall Street wzrostowa sesja, indeks S&P500 wspiął się na lokalne maksimum (najwyższy poziom od 21 marca), a sentyment wspiera obecnie udany początek sezonu wyników, gdzie póki co ponad 70% spółek z S&P500 pobiło konsensus rynkowy.

Na rynku walutowym dalszemu umocnieniu uległ złoty, co można wiązać z piątkową decyzją agencji ratingowej S&P o podwyższeniu perspektywy krajowego ratingu.
 
„Wydarzeniem” wczorajszego dnia na warszawskiej giełdzie była sytuacja wokół spółki Getback – poranny komunikat o zaangażowaniu w rozmowy dot. finansowania z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju, następnie szybko rewelacje te zostały zdementowane przez oba te podmioty, co jeszcze bardziej podkopało i tak już raczej wątłe zaufanie do spółki. Efektem nowe minima kursowe i zawieszenie obrotu zarówno akcjami, jak i obligacjami. Ponadto, BondSpot poinformował wczoraj o zawieszeniu obrotu obligacjami Getbacka w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst od 17 kwietnia br., czyli od dziś.
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji Tauron poinformował o przegłosowaniu przez WZA przeznaczenia całości zysku netto osiągniętego w 2017 r. na kapitał zapasowy. Decyzja o niewypłacaniu dywidendy nie jest zaskoczeniem, jest bowiem zgodna z wcześniejszą rekomendacją zarządu spółki.
 
W kalendarium na dziś uwagę zwracają opublikowane już istotne dane z Chin, w szczególności dynamika PKB w I kw. 2018 r., która okazała się zgodna z konsensusem rynkowym. Ponadto opublikowany zostanie odczyt indeksu instytutu ZEW oraz dynamika produkcji przemysłowej i dane z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. /Paweł Szewczyk/
 
Więcej informacji w załączniku
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda