BM Alior Bank - Raport Rynek Akcj

12.02.2019 10:23  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcj
Wczorajsza sesja przyniosła bardzo umiarkowane zmiany na krajowym rynku. Indeks WIG pozostaje blisko zamknięcia piątkowej sesji. Brak istotnych danych makro oraz krótkie kalendarium publikacji wyników spółek powstrzymuje od większych transakcji.

W tle pozostają wciąż wydarzenia zagraniczne odnoszące się do wciąż nierozwiązanego problemu ograniczeń w handlu na linii USA – Chiny oraz trwającego przestoju w amerykańskiej administracji. Niemiej, jak donoszą anonimowe źródła, jest wstępne porozumienie w sprawie bezpieczeństwa granic USA, co jednocześnie ma szansę  odblokować finansowanie instytucji federalnych.

Od strony krajowego rynku uwagę zwraca wczorajsza wypowiedź członka RPP o prawdopodobnym podtrzymaniu bieżącego poziomu stóp procentowych do 2020r. czemu powinno sprzyjać zamrożenie cen prądu oraz stabilizacja cen ropy naftowej implikującej podobne stabilne ceny paliw. Aczkolwiek możliwy wzrost cen energii dla odbiorców przemysłowych może jednak znaleźć przełożenie w wyższej presji inflacyjnej i w związku z tym słowa członka RPP rozminą się z tezą o oczekiwaniu niskiej inflacji. 
 
Na poziomie spółek uwagę zwraca wypowiedź członka zarządu FORTE, gdzie perspektywy na 2019 określane są jako niepewne. Przemysł meblarski w Polsce należy do jednego z wiodących w Europie, jednocześnie gros produkcji jest kierowany na eksport. W związku wyrażane przez zarząd obawy o koniunkturę gospodarczą w Europie mogą uderzyć w spółkę. Jeszcze w III kw spółka zapowiadała, że jej celem w 2019 jest konsolidacja kosztowo marżowa, która oprócz zwiększenia rentowności ma też na celu sprowadzenie relacji zadłużenia do EBITDA poniżej 4x. 
 
Dzisiejsze kalendarium jest dość skromne i uwagę zwracają jedynie dwa wydarzenia. Po pierwsze dziś odbędzie się spotkanie grupy ECOFIN, w godzinach wieczornych będzie miało miejsce wystąpienie szefa FED.

Zobacz także: Fed nie jest influencerem dla RBA

WIG w układzie dziennym


 

BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
SARE SA, Dariusz Piekarski - Prezes Zarządu, #320 ZE SPÓŁEK   Piłka nożna to nie jest sport, to religia
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda