Jesteś w: Manager » IT Manager

Skuteczna ochrona informacji krytycznych wg VMware

07.10.2016 10:30  IT Manager

Klasyczne podejście do bezpieczeństwa IT zakłada, że centrum danych jest chronione na zewnątrz. Jeśli jednak ktoś dostanie się do jego wnętrza, wtedy hulaj dusza. VMware proponuje rozwiązanie, dzięki któremu funkcje rutujące sieci oraz firewalle można zainstalować bezpośrednio w systemie operacyjnym, czyli najbliżej aplikacji, jak się tylko da.

Dzięki temu każdy, nawet udany atak na jeden element infrastruktury, nie zostanie przeniesiony na pozostałe jej elementy. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba usnąć klasyczne zabezpieczenia, firewall, ruter i dotychczasowe rozwiązania powinny pozostać na swoim miejscu. Za sprawą naszych rozwiązań dokładamy jednak kolejną warstwę bezpieczeństwa, również wtedy, kiedy naszą aplikację oddelegowujemy do zasobów chmurowych. VMware NSX jest wyjątkowy, ponieważ pozostaje pierwszym i cały czas jedynym tego typu rozwiązaniem w pełni software’owym na rynku. NSX zmienia podejście do ochrony danych. Wierzymy, że jest kolejna fala po wirtualizacji mocy obliczeniowej, która dokona rewolucji w środowiskach IT.

Wykorzystanie platformy VMware NSX przynosi wymierne korzyści biznesowe. Sądzę, że obecnie nawet 80% firm boryka się z problemem spowolnienia zmian biznesowych na skutek długich procedur rekonfiguracji sieci. W ekstremalnych przypadkach trzeba na nie czekać nawet kilka miesięcy. Wirtualizacja na poziomie sieci pozwala znacznie uelastycznić ten proces. Wiąże się także z możliwością zastąpienia niskim kosztem wielu mechanizmów - np. równoważenia obciążeń czy rozwiązań bezpieczeństwa.

Obranie odpowiedniej strategii dotyczącej ochrony danych i opracowanie planu awaryjnego nie są odległymi problemami. Aktualnie niejednokrotnie oznacza to być albo nie być na rynku. W przypadku bezpieczeństwa IT najkorzystniejszą opcją jest wdrożenie najlepszych możliwych rozwiązań technologicznych, które odpowiadają na potrzeby biznesowe firmy i które skutecznie chronią to, co jest najcenniejsze – czyli informacje. Jesteśmy w każdej chwili do dyspozycji, aby podjąć temat cyberbezpieczeństwa w Państwa organizacji. Gwarantujemy, że działamy wielowymiarowo, i że będziemy w stanie podzielić się najlepszymi praktykami z całego świata.

Paweł Korzec, Systems Engineering Manager - Eastern Europe, VMware

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager