Jesteś w: Manager » IT Manager

Ricoh Polska o outsourcingu usług IT

03.04.2019 15:07  IT Manager
Rafał Gutkowski
Office Services Director w Ricoh Polska


Klienci szukają kompleksowego wsparcia

Firmy muszą szybko reagować na zmiany zachodzące na rynku. Dotyczy to zarówno nowych regulacji prawnych, jak i potrzeb klientów. Ogromne znaczenie ma również konieczność zwiększenia efektywności pracy. Wymaga to dostępu do odpowiedniej infrastruktury i narzędzi. 
Kolejną kwestią jest również rozwój kompetencji pracowników, którzy muszą potrafić odpowiednio zagospodarować potencjał tych rozwiązań. Nasze doświadczenie na polskim i światowym rynku pokazuje, że dla wielu przedsiębiorstw ważne jest znalezienie partnera, który zapewni im kompleksowe wsparcie w cyfrowej transformacji. Ma to szczególne znaczenie dla firm z sektora MŚP. Według naszych badań, aż 30 proc. zarządzających przedsiębiorstwami z tej grupy przyznaje, że nie wie od czego zacząć, by działać w bardziej innowacyjny sposób. 41 proc. z nich twierdzi, że nie wykorzystało swojej szansy na rozwój, ponieważ byli niewystarczająco innowacyjni. 33 proc. próbowało wdrożyć nowe rozwiązania, ale bezskutecznie. Kompleksowe podejście jest naszym priorytetem. W Ricoh cały czas rozwijamy zakres usług i produktów, które stanowią świetne uzupełnienie naszej podstawowej działalności.

Od października 2017 r. w Warszawie działa Service Operations Centre, które odpowiada za obsługę zadań z obszaru Data Center & Infrastruktura. Pozostałe kluczowe obszary, na których opiera się nasza oferta usług informatycznych: „Innowacyjne miejsce pracy & mobilność”, który związany jest z tworzeniem nowoczesnego cyfrowego środowiska pracy pozwalającego na uzyskanie większej efektywności i elastyczności biznesowej. Usługi oferowane w ramach drugiego filaru – „Data Center & Infrastruktura” koncentrują się na transformacji i zarządzaniu infrastrukturą IT o znaczeniu krytycznym. Kolejny obszar działania - „Zarządzanie informacją & Business Intelligence” związany jest z efektywną analizą danych biznesowych.

opr. Krystian Lis
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager