Jesteś w: Manager » IT Manager

Dimension Data o outsourcingu usług IT

03.04.2019 14:22  IT Manager
Marek Kobielski
prezes Dimension Data Polska

Infrastruktura definiowana programowo

Wobec presji rynkowej, jakiej poddawane są konkurujące ze sobą firmy, coraz większe znaczenie zaczyna mieć szybkość dostarczania usług, a nie to, ile to kosztuje. Co więcej, w nowoczesnym środowisku IT firmy nie chcą zawracać sobie głowy tym, czy ich aplikacje zostały uruchomione na ich własnej infrastrukturze, w chmurze publicznej, prywatnej, czy może działają jednocześnie na wszystkich wymienionych platformach. Chcą też konsumować usługi IT w sposób w pełni zautomatyzowany. Ponieważ jednak to wszystko wymaga współdziałania różnych platform, co odbywa się kosztem coraz bardziej złożonego zarządzania aplikacjami i infrastrukturą, firmom trudno to będzie zrobić na podstawie własnych zasobów.

Wobec nowych wyzwań coraz bardziej odczuwalny staje się na rynku brak kompetencji i wykwalifikowanej kadry, która mogłaby w tym pomóc. Tym samym rośnie znaczenie zewnętrznych dostawców, takich jak nasza firma, zdolnych dostarczać wysoce zautomatyzowane usługi, będące kluczem do sukcesu we wprowadzaniu tak pożądanej przez firmy sprawności w IT czy kultury DevOps. Z automatyzacją wiąże się programowalne środowisko IT, w tym sieci i centra danych. Do tej pory tradycyjne architektury były dużym kosztem projektowane tak, aby cały czas były przygotowane na najwyższe obciążenia i stale udostępniały wszystkie usługi sieciowe i bezpieczeństwa. Natomiast infrastruktura definiowana programowo może być zaprogramowana tak, aby stała się integralnym elementem obsługującym aplikacje, na bieżąco dostosowującym się do ich wymagań.


Sieć, usługi bezpieczeństwa, zasoby pamięciowe mogą być elastycznie i na żądanie dostarczane aplikacjom, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami biznesowymi. W rezultacie infrastruktura staje się „żywym organizmem”, który urzeczywistnia ideę cyfrowego biznesu.

opr. Krystian Lis
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager