Jesteś w: Manager » Gospodarka

Niemcy: Polska Grupa PKP SA na Międzynarodowych Targach Kolejowych

18.09.2018 19:58  Gospodarka
Niemcy: Polska Grupa PKP SA na Międzynarodowych Targach Kolejowych Polska Grupa PKP SA na targach kolejowych w Berlinie chce pokazać, że stała się ważnym graczem na międzynarodowym rynku transportu kolejowego. W rozmowie z Polskim Radiem prezes grupy Krzysztof Mamiński przyznał, że głównym celem jest wyjście z rozdrobnienia branżowego i doprowadzenie do konsolidacji wielu spółek, tak aby znalazły się w grupie PKP SA.

W tym roku Grupa PKP prezentuje na berlińskich targach wszystkie swoje spółki. "Grupa PKP chyba po raz pierwszy występuje pod wspólnym szyldem jako grupa, bo to również sygnał, że przygotowujemy się do formalnych procesów konsolidacyjnych, tak ażeby naszą strukturę dostosować do modeli, które są od kilku lat preferowane w Europie" - powiedział Polskiemu Radiu Krzysztof Mamiński. Zapewnił, że PKP SA ma coraz mocniejszą pozycję na międzynarodowym rynku. "Chcielibyśmy być poważną, dużą grupą kolejową, zauważaną zarówno na zachodzie Europy, jak i na wschodzie" - dodał prezes. Poinformował też, że polskie koleje w okresie siedmiu lat zainwestują 66 miliardów złotych w modernizację swojej infrastruktury.

Międzynarodowe Targi Kolejowe w Berlinie poświęcone są transportowi szynowemu. Targi do 21 września są otwarte dla specjalistów z branży kolejowej, natomiast w dniach 22 i 23 września - dla publiczności.

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes