Jesteś w: Manager » Golf » Golf i biznes

Chiny najdroższe do gry w golfa

17.12.2008 13:41  Golf i biznes
Chiny najdroższe do gry w golfa
Chiny to jedno z najdroższych miejsc na świecie do gry w golfa. Przewyższa pod tym względem nawet Europę Środkowo – Wschodnią. W badaniach nad rozwojem biznesu golfowego Chiny zostały uwzględnione po raz pierwszy. Jest to rynek szybko rozwijający się, a jednocześnie bardzo ekskluzywny i elitarny.

Stan golfa w Europie, Afryce i innych wybranych państwach został przedstawiony w raporcie KPMG’s Golf Benchmark Survey. Według niego w Chinach jest obecnie 300 pól golfowych, z czego ponad połowę otworzono po roku 2000. Statystyki dotyczące ilości ludzi uprawiających golfa nie są jasno określone. Przypuszcza się jednak, że w Chinach około 300.000 ludzi to członkowie klubów lub osoby, które grają w golfa regularnie.

Badania, które posłużyły do stworzenia raportu, przeprowadzono w 70 chińskich klubach golfowych. Jeśli chodzi o ceny za członkostwo w klubach i za green fee, to pod tym kątem Chiny są jednym z najdroższych państw. Bycie członkiem klubu golfowego to przyjemność, która w Chinach kosztuje cztery razy więcej niż w Hiszpanii czy Szwajcarii, krajach, gdzie członkostwo jest najdroższe w Europie. Co jeszcze ciekawsze, ceny za green fee są w Chinach wyższe niż gdziekolwiek indziej na świecie.

W raporcie określono również trzy główne czynniki, które spowodowały tak gwałtowny rozkwitu golfa w Chinach w ostatnich latach. Są to: szybki rozwój ekonomi i związany z tym wzrost zainteresowania golfem wśród pracowników wielkich korporacji, rozkwit przemysłu turystycznego oraz regularne organizowanie profesjonalnych turniejów golfowych. Dobrym przykładem są tutaj oczywiście niedawno zakończone rozgrywki World Cup of Golf, które mają się odbywać w Chinach aż do 2018 roku.

Inne kwestie, które zostały poruszone w raporcie wyglądają następująco:


- Golf w Chinach jest zdominowany przez mężczyzn. 87% członków klubów golfowych to mężczyźni.

- Jakość 86% chińskich pól golfowych określono jako „dobrą” albo nawet lepiej. Znaczna część golfowych kompleksów zaopatrzona jest w hotele, korty tenisowe, ośrodki zdrowia itp.

- Ilość członków zrzeszonych w klubach golfowych jest stosunkowo nisko. Średnio klub pełnowymiarowego pola golfowego ma 403 członków. Nie jest to dużo w porównaniu z Republiką Południowej Afryki (średnio 1.094 osoby zrzeszone w jednym klubie) czy Wielką Brytanią i Irlandią (703 osoby).

- 94% pól golfowych to pola prywatne. W większości klubów jest Proshop (86%), restauracja (85%) i organizuje się Akademie Golfa (95%).


Źródło: Golf24


an
 
 
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager