Jesteś w: Manager » Golf

Światowy golf zawita we wrześniu do Warszawy

07.03.2014 12:34  Golf
Światowy golf zawita we wrześniu do Warszawy To już pewne. Drugi rok z rzędu Polska będzie gospodarzem finału europejskiej zawodowej ligi golfa. Turniej Deutsche Bank Polish Masters z pulą nagród 170 tys. zł odbędzie się pod koniec września (24-28) w Sobieniach Królewskich pod Warszawą i zgromadzi czołówkę cyklu Pro Golf Tour oraz najzdolniejszych polskich golfistów.

W turnieju zagra 72 najlepszych zawodowców według rankingu finansowego ligi. Do gry, dzięki tzw. dzikim kartom dopuszczeni zostaną najlepiej rokujący Polacy, dla których będzie to niepowtarzalna okazja do konfrontacji swoich umiejętności z golfową Europą oraz szansa na zdobycie cennych  punktów w rankingu światowym.

Sponsorem tytularnym turnieju po raz kolejny został Deutsche Bank Polska, z golfem w naszym kraju związany już od dekady. –  Deutsche Bank od lat angażuje się w inicjatywy związane z golfem zarówno na świecie, jak i w Polsce. Finał zawodowej europejskiej ligi to najważniejsze golfowe wydarzenie w kraju. Bardzo się cieszymy, że  ponownie możemy w nim uczestniczyć. – mówi Sabina Salamon, Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce.

Zawody rozegrane zostaną na polu golfowym Sobienie Królewskie G&CC pod Warszawą. – Cieszymy się, że najważniejszy turniej 2014 roku odbędzie się właśnie u nas. – zapewnia manager obiektu Radosław Pieniak. – Nasz obiekt jest stosunkowo młody, ale pod względem przygotowania pola i całej infrastruktury Sobienie są w pełni gotowe na przyjęcie gości z całej Europy.W zeszłym roku turniej został rozegrany we Wrocławiu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka pomiędzy aż 4 zawodnikami. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Niemiec Maximilian Glauert. Najlepszy z Polaków – Maksymilian Sałuda – zajął 12. miejsce.

- Dzięki Deutsche Bank Polish Masters  po raz kolejny do naszego kraju zawita golf z wysokiej, europejskiej półki. Cieszymy się, że ponownie organizację zawodów takiej rangi powierzono właśnie nam – mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, która zorganizuje turniej.

Deutsche Bank Polish Masters to nie tylko sportowe emocje w mistrzowskim wydaniu, lecz również 4 dni pełne atrakcji dodatkowych, także dla mieszkańców Warszawy. W środę, 24 września, przed turniejem głównym odbędzie się tzw. Pro-Am, czyli towarzyskie rozgrywki miedzy najlepszymi zawodowcami ligi Pro Golf Tour i zaproszonymi gośćmi.

Sobotniej rundzie finałowej (27 września) towarzyszyć będzie golfowy piknik z udziałem gwiazd i celebrytów, w trakcie którego swoje umiejętności zaprezentuje m.in. mistrz świata w trickach golfowych. W niedzielę (28 września), po zakończeniu rywalizacji głównej, odbędą się amatorskie rozgrywki Deutsche Bank Invitational.

Relację live z finałowej rundy turnieju – podobnie jak rok wcześniej – wyemituje kanał sportowy telewizji publicznej TVP Sport.

Więcej na www.polishmasters.eu
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager