Jesteś w: Manager » Golf

Sałuda zwycięża!

14.05.2014 20:56  Golf
Sałuda zwycięża! Zakończył się turniej Gradi Invitational, pierwszy z tegorocznej serii LOTOS PGA Polska Tour. W turnieju wzięło udział 98 graczy, zarówno zawodowców jak i amatorów. Najlepszym z nich okazał się Maks Sałuda, który z wynikiem 5 uderzeń poniżej par zwyciężył w zawodach.

Pierwsza runda nie wyłoniła faworyta. Aż trzech zawodowców i jedna amatorka uzyskało rezultat 69 uderzeń. Na prowadzeniu wśród Pro znaleźli się Maksymilian Sałuda, Kamil Chojnicki, Thomas Bosco – Cwiok, a pośród amatorów – Dominika Gradecka.

Trzy uderzenia więcej w klasyfikacji Pro mieli Grzegorz Zieliński jr oraz Sławomir Pawliński. Za nimi, z jednym uderzeniem straty, znajdowali się Jan Lubieniecki, Peter Bronson oraz Mateusz Jędrzejczyk.

Pośród amatorów na prowadzeniu była juniorka z Gradi GC Dominika Gradecka, z fantastycznym wynikiem 69 uderzeń. Trzy uderzenia więcej mieli reprezentant Toya G&CC Jan jr Szmidt, Marek Tymiński z Warsaw Golf Links oraz junior Oskar Zaborowski z Toya G&CC. Po pierwszej rundzie na trzecim miejscu pośród amatorów byli Anthony Kerr, klubowicz Gradi GC oraz junior z Tokary GC Jakub Dymecki.

W finałowej grupie wystąpili Maks Sałuda, Kamil Chojnicki i Thomas Bosco Cwiok i jak wspólnie przyznali gra w tym składzie okazała się bardzo przyjemna i motywująca. Rewelacyjną pierwszą dziewiątkę miał Thomas Bosco Cwiok , pomimo iż rozpoczął od bogeya, zanotował na niej jeszcze 4 birdie i zakończył ją z wynikiem 32 uderzeń. Kamil Chojnicki uzyskał na pierwszych dziewięciu dołkach 34 uderzenia, a Maks Sałuda 35 strzałów, tym samym Tomas wysunął się na prowadzenie. Druga dziewiątka należała jednak do Maksa Sałudy – 33 uderzenia , w tym cztery birdie i jeden bogey pozwoliły mu odnieść zwycięstwo.  „Nie liczyłem uderzeń, wiedziałem , że gram dobrze i jestem w czubie ale byłem pewien że znajdę się w dogrywce, a ostatni putt Tomasa będzie decydujący. Tak się nie stało i wygrałem bez dogrywki”, powiedział Maks po rundzie.

Drugą lokatę zajął Tomas Bosco Cwiok z rezultatem 3 uderzeń poniżej par, a na trzecie miejsce wysunął się Grzegorz Zieliński z rezultatem -2.

„Przed turniejem byłem w podróży poślubnej, więc nie trenowałem jednak solidnie przepracowałem zimę”, powiedział po rundzie Maks. „Wynik, mógł być lepszy, wiadomo, że zawsze się tak mówi, ale moje puttowanie pozostawało wiele do życzenia – zmarnowałem kilka szans na birdie. Najważniejsze jednak było moje pozytywne nastawienie do gry, dosłownie rzecz ujmując nuciliśmy sobie nawet znany ostatnimi czasy bardzo optymistyczny utwór”, powiedział Maks. „Wielkie gratulacje i podziękowania dla nowego silnego sponsora turniejów PGA Polska – Grupy Lotos oraz moich nowych sponsorów firmie OWA, Titliest i Chervo”, dodał.

Pośród amatorów także rywalizacja była zacięta. Rewelacyjną rundę zagrał Jan jr Szmidt, wyrównując rekord dnia Maksa – 68 uderzeń. Tym samym znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji stroke play brutto amatorów, z łącznym rezultatem dwóch uderzeń poniżej par. Na par zagrał Dominika Gradecka i to ona znalazła się na pozycji drugiej. Cztery uderzenia więcej zanotował MarekTymiński, który tym samym uplasował się na miejscu trzecim.

W klasyfikacji stroke play netto w grupie hcp 0-18, 4 zwyciężyła Dominika Gradecka przed Zuzanną Gazdowską, a na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Gołda. W grupie hcp 18,5-30 jedyną osobą która przeszła cuta był Mirosław Glapiak i to on zwyciężył tę klasyfikację.

Nie tylko zwycięzcy mieli okazję do świętowania. Juan Ochoa i Martin Hejger również. To oni zaliczyli hole in one podczas zawodów. Juan podczas turnieju Pro-Am, a Martin na 6 dołku pierwszej rundy. Gdy po tee shocie zawodnicy nie mogli znaleźć piłki Martina, sędzia włączył stoper celem zmierzenia czasu. Wtedy Martin znalazł swoją piłkę… w dołku.

Sponsorami turnieju byli Grupa LOTOS, Gradi GC, Dr Irena Eris, Titleist i Footjoy, Galvin Green, Centrum Golfa. 

Patronem medialnym cyklu są Rzeczpospolita, Golf&Roll, Magazyn Golfowy, Inwestycje.pl, Platine, Iwoman, Menstream, Magazyn Prestiż Trójmiejski i Sense of Beauty

Następna, na pewno równie emocjonujące zmagania, odbędą się w Binowo Park. Turniej Floating Garden Szczecin Open Presented by Grupa Azoty rozpoczyna się Pro-Amem już 18 maja. Serdeczne zapraszamy do zapisów.

au

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager