Jesteś w: Manager » Golf

Ogólnopolski Dzień Golfa po raz trzeci

19.05.2014 22:06  Golf
Ogólnopolski Dzień Golfa po raz trzeci W niedzielę, 25 maja, na polach golfowych w całym kraju odbędzie się edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa. To już trzeci raz, kiedy większość obiektów golfowych w całej Polsce zostanie udostępniona wszystkim odwiedzającym bezpłatnie.

Projekt ma na celu popularyzację golfa oraz przybliżenie go wszystkim, którzy do tej pory nie mieli okazji zetknąć się z tą dyscypliną sportu. Akcja organizowana jest przez Polski Związek Golfa przy współpracy z PGA Polska i z obiektami golfowymi na terenie całej Polski.

 „Chcemy przybliżyć golfa całemu społeczeństwu, zachęcić do jego uprawiania oraz zburzyć stereotypy, że jest niedostępny.  Jestem przekonany, że gdy ktoś raz spróbuje przekona się, jak pięknym jest sportem. Łatwo też może stać się pasją, a tym samym sposobem na zdrowe i aktywne życie” – powiedział Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Golfa.

„Ogólnopolski Dzień Golfa traktujemy jako kolejny etap naszej tegorocznej akcji Uczymy Grać w golfa. Nasi Pro są naturalnymi ambasadorami golfa na polach, są osobami pierwszego kontaktu, których umiejętności sprawiają, że początkujący mogą stale podnosić swoje kwalifikacje. Z tym większą radością jesteśmy partnerem Ogólnopolskiego Dnia Golfa” – dodał Jarosław Sroka, prezes PGA Polska.

Jak do tej pory aż 5 tysięcy osób wzięło udział w Ogólnopolskim Dniu Golfa. W tym roku organizatorzy liczą na sporą frekwencję, gdyż chętnych do współpracy nie brakuje. Jak informuje Polski Związek Golfa do udziału w akcji zgłosiło się 47 obiektów z 15 województw. Każde pole ma swój indywidualny harmonogram i przygotowało pakiet atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu.

Twarzą akcji promocyjnej prowadzonej w mediach ogólnopolskich została Martyna Mierzwa, członkini PGA Polska, jedyna w Polsce zawodniczka walcząca o udział w Igrzyskach Olimpijskich. „Bardzo zależy mi, aby coraz więcej młodych ludzi zaczęło w Polsce grać w golfa. Ogólnopolski Dzień Golfa to świetna okazja dla wielu osób, które nigdy wcześniej nie miały okazji spróbować tej gry, żeby zobaczyć jak bardzo stereotypy na temat golfa są nieprawdziwe. Ja zakochałam się w golfie od pierwszego uderzenia i wierzę, że inni również szybko dostrzegą piękno tego sportu” – skomentowała sportsmenka.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie: www.dziengolfa.pl

PGA Polska

kk
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager