Jesteś w: Manager » Golf

LOTOS PGA Polska Tour – najważniejszy cykl zawodowy

29.04.2014 12:15  Golf
LOTOS PGA Polska Tour – najważniejszy cykl zawodowy W tym roku najważniejszy cykl turniejów zawodowych w Polsce PGA Polska Tour odbędzie się we współpracy z Grupą LOTOS S.A. W sezonie 2014 odbędzie się 5 turniejów, przeznaczonych dla zawodowców oraz amatorów.

LOTOS PGA Polska Tour to najbardziej prestiżowy i profesjonalny cykl turniejów zawodowych w naszym kraju. Zawody odbędą się na pięciu różnych polach golfowych. Zmagania rozpoczną się 9 maja na Gradi Golf Club turniejem Gradi Invitational.

Kolejne zawody Floating Garden by Szczecin Open na Binowo Golf Park z udziałem wielu zagranicznych golfistów będą miały miejsce pomiędzy 18 a 21 maja, Z województwa zachodniopomorskiego pasjonaci golfa przeniosą się na Śląsk, na pole Rosa Private Golf Club. Następne zawody Sierra PGA Polska Trophy odbędą się w sierpniu na Sierra GC. Finał będzie miał miejsce, podobnie jak w zeszłym roku, na polu Sobienie Królewskie G&CC na przełomie sierpnia i września.

Sponsorem cyklu została Grupa LOTOS S.A., która od kilku lat coraz mocniej angażuje się w działania golfowe w Polsce, czego przykładem może być reaktywacja najważniejszych zawodów golfowych w Polsce – Polish Open, które odbyły się także pod szyldem spółki. Cykl LOTOS PGA Polska Tour jest kolejnym projektem koncernu. Grupa LOTOS S.A. sponsoruje cztery turnieje, partnerem finałowych zmagań jest, jak w roku ubiegłym, Citi Handlowy.

„W tym roku, dzięki współpracy z Grupą LOTOS S.A tworzymy ekstraklasę golfową. Organizujemy turnieje w nowej formule, która została szczegółowo przygotowana przez Komisję Turniejową PGA Polska w porozumieniu z polami. Na każdy turniej przygotowaliśmy pulę nagród wysokości 30 000 zł, a na turnieju finałowym, dzięki wsparciu Citi Handlowy, pula nagród sięgnie 50 000 zł. Seria LOTOS PGA Polska Tour odbędzie się pod nadzorem PGA Polska, jako wyłącznym organizatorem cyklu bez pośrednictwa jakichkolwiek agencji czy firm zewnętrznych”, powiedział Jarosław Sroka, Prezes PGA Polska.

Każdy z turniejów poprzedzą zawody pro-am, które odbędą się w formule shot-gun. Kolejne dwa dni zawodowcy i amatorzy będą rozgrywać w osobnych klasyfikacjach,

Turnieje odbywają się pod patronatem Polskiego Związku Golfa.

Sponsorem tytularnym cyklu jest Grupa LOTOS S.A, a turnieju finałowego Citi Handlowy. Sponsorami wspierającymi są Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Titleist, Footjoy oraz Galvin Green.au

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager