Jesteś w: Manager » Golf

Blisko rekordu podczas drugiej rundy turnieju Deutsche Bank Polish Masters

28.09.2013 22:00  Golf
Blisko rekordu podczas drugiej rundy turnieju Deutsche Bank Polish Masters Tylko 62 uderzeń, 10 poniżej par potrzebował Niemiec Maximilian Glauert, by ukończyć drugą rundę międzynarodowego turnieju golfowego Deutsche Bank Polish Masters rozgrywanego na polu Toya Golf & CC pod Wrocławiem. Zawodnik prowadzi w turnieju razem z liderem po pierwszym dniu Szkotem Davidem Lawem. Najwyżej sklasyfikowany Polak – Maksymilian Sałuda – zajmuje 18. pozycję.

Glauert, który w tym sezonie wziął udział tylko w dwóch turniejach ligi Pro Golf Tour, w trakcie drugiej bezbłędnej rundy zagrał aż 10 birdie, po 5 na każdej dziewiątce. Zawodnik był bardzo blisko wyrównania rekordu pola Toya G&CC, ustanowionego przez Szkoda Erica Ramseya podczas turnieju Wrocław Open w 2009 r. Wyniósł on 61 uderzeń, -9 przy par pola 70. Ten rewelacyjny wynik zapewnił Niemcowi awans aż o 20 miejsc w klasyfikacji generalnej turnieju i pozwolił mu objąć prowadzenie w zawodach razem z liderem z dnia wcześniejszego Szkotem Davidem Lawem. Obaj zawodnicy znajdują się na czele tabeli z łącznym wynikiem -11.

Law miał w drugiej rundzie lepsze i gorsze chwile: - Dzisiejszy dzień był dla mnie bardzo ekscytujący. Miałem kilka gorszych uderzeń i kilka bardzo dobrych. Na dołku numer dwa zagrałem eagle’a. Dobrze zacząłem i skończyłem rundę – zagrałem 3 birdie z rzędu na ostatnich dołkach. Jutro mam zamiar grać podobnie jak dzisiaj, może nieco bardziej stabilnie, bez błędów. Chcę trzymać się mojego planu gry i mam nadzieję, że to wystarczy – powiedział po rundzie.

Za dwójką liderów z 1 uderzeniem starty znajduje się Niemiec Phillip Mejow, który również zagrał bezbłędnie, notując w rundzie aż 9 birdie.

W trakcie rundy padł także hole-in-one. Na 14. dołku par 3 za jednym uderzeniem umieścił piłkę w dołku Niemiec Max Eichmeier.

Najwyżej notowany Polak – zawodowiec Maksymilian Sałuda, siódmy po pierwszym dniu, w drugiej rundzie zagrał na par i zajmuje 18. miejsce z łącznym wynikiem -3. – Dzisiaj grałem w miarę nieźle. Czasami byłem pomiędzy kijami pod względem odległości i dokonywałem czasami niewłaściwego wyboru kija. Nie zawsze też odpowiednio przewidywałem, jak potoczy się piłka na greenie. Jestem jednak pozytywnie nastawiony do jutrzejszej gry – podsumował szczecinianin, który wciąż ma duże szanse, by ukończyć turniej w pierwszej dziesiątce.

Najlepszy wśród polskich amatorów – Jan Szmidt Jr – znajduje się na 40. pozycji.
W turnieju Deutsche Bank Polish Masters o najwyższej międzynarodowej randze w tym sezonie w Polsce bierze udział czołówka zawodowej ligi Pro Golf Tour oraz – dzięki „dzikim kartom” – 9-osobowa reprezentacja Polski.

Zwycięzcę poznamy w niedzielę.

Finałowa runda turnieju będzie transmitowana live w TVP Sport (godz. 14.05 – 17.15).


au

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager