Jesteś w: Manager » Golf

Reprezentacja Polski na Deutsche Bank Polish Masters wyłoniona

11.09.2013 21:07  Golf
 Reprezentacja Polski na Deutsche Bank Polish Masters wyłoniona Już pod koniec września we Wrocławiu po raz pierwszy w historii rozegrany zostanie finałowy turniej zawodowej ligi golfa. W Deutsche Bank Polish Masters,  zawodach o najwyższej międzynarodowej randze w tym roku w Polsce, oprócz golfistów z całej Europy zagrają również Polacy. Właśnie ogłoszony został skład „biało-czerwonej’ reprezentacji.

Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się 26-29 września na wrocławskim polu golfowym Toya Golf&CC i jako finałowy turniej cyklu Pro Golf Tour zgromadzi najlepszych zawodników europejskiego cyklu (zagra 72 czołowych zawodników według rankingu ligi). Pula nagród w zawodach sięga kwoty 160 tys. zł, co czyni go największym wydarzeniem golfowym odbywającym się w Polsce w 2013 r.
W rywalizacji oprócz utalentowanych zawodowców z całej Europy wezmą udział także Polacy, którzy szansę taką otrzymali dzięki „dzikim kartom” przyznanym przez organizatorów zawodów. Wśród reprezentantów naszego kraju są m.in. tegoroczny Mistrz Polski Juniorów – Jan Szmidt Jr oraz Maks Sałuda, jeden z najlepszych zawodowych golfistów w Polsce.

Jan Szmidt Jr był rewelacją podczas ubiegłorocznego zawodowego turnieju Deutsche Bank Wrocław Open z serii Pro Golf Tour, w którym po drugiej rundzie zajmował bardzo wysoką 4. pozycję. Ostatecznie znalazł się na najwyższym wśród Polaków –10. miejscu.

W tym roku Szmidt ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski Juniorów oraz zwycięstwo w międzynarodowych juniorskich zawodach Toya Polish Junior z serii World Junior Golf Series. Na początku sezonu wychowanek wrocławskiego klubu Toya G&CC jako jedyny Polak został zaproszony do udziału w niezwykle prestiżowym turnieju w Stanach Zjednoczonych – Junior Invitational, w którym co roku udział bierze specjalnie wyselekcjonowana 54-osobowa grupa zdolnych młodych golfistów z całego świata.

Wiele do pokazania w Deutsche Bank Polish Masters ma także zawodowiec Maks Sałuda, zawodowy golfista, od kilku sezonów w czołówce rankingu Order of Merit 2012 (zestawienie najlepszych polskich zawodowców), wcześniej utytułowany amator. Sałuda, świeżo po zdobyciu pierwszego zawodowego tytułu w tym sezonie, udowodnił, że tuż przed turniejem na wrocławskim polu, jest w bardzo dobrej formie .
Oprócz Szmidta Jr i Sałudy polski skład zasilą inni utytułowani golfiści, w tym amatorzy:  Jędrzej Gąsienica-Ciułacz (Wicemistrz Polski 2013), Adrian Kaczała (Mistrz Polski 2013) oraz zawodowcy Jakub Ossowski (nr 1 według rankingu polskich zawodowców) oraz Piotr Ragankiewicz (nr 4).

W największym golfowym wydarzeniu sezonu weźmie udział grupa polskich gwiazd sportu, m.in. bramkarz Jerzy Dudek oraz hokeista Mariusz Czerkawski. Obaj wezmą udział w towarzyszących turniejowi głównemu zawodom dodatkowym  - w Pro-Amie zakładającym wspólną grę gwiazd Pro GolfTour z amatorami czy turnieju Deustche Bank Invitational o Puchar Prezesa Deutsche Bank PBC.

W ramach 4-dniowego wydarzenia odbędzie się również uroczysta Gala z udziałem najważniejszych przedstawicieli środowiska golfowego oraz towarzyszący finałowej rundzie piknik golfowy z pokazem mistrza w trickach golfowych.

Finałowa runda turnieju będzie transmitowana live na kanale TVP Sport.
Więcej o turnieju na www.polishmasters.eu. 

au

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager