Jesteś w: Manager » Firma

Rekordowe przychody ze sprzedaży i wynik finansowy firmy Henkel

24.02.2017 10:09  Firma
Rekordowe przychody ze sprzedaży i wynik finansowy firmy Henkel
Przychody ze sprzedaży − wzrost o 3,5%, do 18,714 mld euro (wzrost w ujęciu organicznym: 3,1%). Organiczny wzrost sprzedaży na rynkach wschodzących − o 6,8%. Dynamiczny wzrost zysku operacyjnego* − o 8,5%, do poziomu 3,172 mld euro. Bardzo wysoki wzrost marży EBIT* − o 70 pb, do 16,9% . Bardzo wysoki zysk na akcję uprzywilejowaną − 5,36 euro, wzrost o 9,8% . Dwucyfrowy wzrost dywidendy** − o 10,2%, do poziomu 1,62 euro na akcję uprzywilejowaną
 
Düsseldorf – Henkel zamyka rok 2016 z bardzo dobrymi wynikami. Mimo trudnych warunków rynkowych, kolejny raz wypracowaliśmy rekordowe wyniki  przychodów ze sprzedaży i zysku oraz zrealizowaliśmy cele finansowe zakładane na ten rok obrotowy. Zysk Henkel osiągnął wysoki poziom.

Po raz pierwszy w historii firmy skorygowany zysk operacyjny przekroczył kwotę 3 mld euro − powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu firmy Henkel. − We wrześniu sfinalizowaliśmy nabycie spółki Sun Products. Była to druga pod względem wielkości transakcja przeprowadzona przez firmę Henkel, stanowiąca znaczący krok na drodze jej rozwoju, który istotnie wzmocni dział Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) w Ameryce Północnej. 
 
Henkel
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes