Jesteś w: Manager » Finanse Osobiste

72% Polaków chce zmienić nawyki finansowe, 7% pracę dla większej pensji

08.01.2019 10:58  Finanse Osobiste
72% Polaków chce zmienić nawyki finansowe, 7% pracę dla większej pensji 70% Polaków ma postanowienia noworoczne, a 72% z nich chciałoby zmienić swoje nawyki finansowe. 7% badanych planuje zmienić w tym roku pracę, aby więcej zarabiać, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Grupy Kruk. 

"Co czwarty ankietowany chciałby ograniczać swoje wydatki, a co piąty więcej oszczędzać. 16% nie ma żadnych postanowień noworocznych, choć równocześnie deklaruje, że chciałoby coś zmienić, żeby im się lepiej żyło" - czytamy w komunikacie. 

Z badania wynika także, że ponad połowa z nas wydaje wszystko, co zarabia, a co czwarty przekracza wydatkami swoje dochody. 

"Czasami już w styczniu porzucamy dietę, karnet na siłownię chowamy głęboko w szufladzie, a pieniądze znów kończą nam się przed wypłatą. Jeśli naszym celem na ten rok jest odzyskanie kontroli nad finansami, to warto zacząć od podstaw, czyli od zmiany złych nawyków" - czytamy dalej. 

"Nasz webinar to doskonała okazja, by wprowadzić pozytywne zmiany w swoich finansach. Warto też zrobić kolejny krok. Zachęcamy do udziału w bezpłatnym kursie online Żyj Bez Długów. Dzięki niemu dowiemy się m.in., jak spłacić długi, jak oszczędzać i prowadzić domowy budżet" - powiedziała Karolina Duniec z Grupy Kruk, cytowana w komunikacie. 

Badanie "Świąteczne wydatki Polaków w 2018 roku" przeprowadzone przez SW Research na zlecenie Kruk S.A. w dniach 4-5 grudnia 2018 r. metodą wywiadów on-line (CAWI) na ogólnopolskiej próbie Polaków powyżej 18. roku życia (N=1083).

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

ISBnews

 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste