Jesteś w: Manager » Design XXI wieku

Gdynia z designem

25.06.2013 14:45  Design XXI wieku
Gdynia z designem Co kura z wolnego wybiegu ma wspólnego z designem? Odpowiedź na to pytanie poznają uczestnicy zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia Gdynia Design Days.

Pomorscy projektanci intensywnie przygotowują się do letniego festiwalu designu, który niebawem rozpocznie się w Gdyni.

Wszyscy zainteresowani modą i designem powinni zapisać sobie datę 5 lipca. Wówczas, wraz ze startem festiwalu, rozpocznie się Projekt Market, podczas którego twórcy pochwalą się swoimi produktami, projektami i usługami. W ramach festiwalu swoje kolekcje zaprezentują także młodzi projektanci ubioru. W dniach 12-13 lipca na placu Grunwaldzkim trwać będzie showroom, stanowiący część Baltic Fashion Business Cooperation Event.

Wystawa główna, która otwarta zostanie 5 lipca na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, potrwa dłużej niż sam festiwal - do 31 lipca. Jak zapowiadają organizatorzy, grupy projektowe zaprezentują "prototypy nawiązujące do specyfiki nadbałtyckości, dające nowe spojrzenie na region lub zrealizowane przy wykorzystaniu materiałów przypisanych terytorium nadmorskiemu".

- W tym roku jesteśmy bardzo lokalni, nadmorscy, pomorscy. Zaprezentujemy dwie wystawy stworzone z myślą o naszym regionie. Prototypy stworzone na wystawę główną z pewnością pozwolą nam spojrzeć z innej perspektywy na styk morza i lądu i naszą codzienność - zapowiada Izabela Kotkowska, koordynator Gdynia Design Days.

Sercem całego festiwalu ma być Terminal Designu. Konstrukcja stanie na placu Grunwaldzkim i przywita gości wystawami, wykładami oraz warsztatami. Przyjrzeć będzie można się tam kulisom pracy pomorskich projektantów. Umożliwi to wystawa "Współczesne Improwizacje" skupiająca się na procesie powstawania konkretnych produktów i dająca odpowiedź na zadane we wstępie pytanie. - Wspólnie zajrzymy do kurnika i z wnikliwością przeanalizujemy jajko od kury z wolnego wybiegu - jakie warunki trzeba spełnić, by osiągnąć tak doskonałą formę? - zapowiada kurator wystawy, grupa Tabanda.

Festiwal rozpocznie się 5 lipca koncertem Wojtka Mazolewskiego, a zakończy 14 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Gdynia Design Days jest bezpłatny.

(wog)

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager