Szkoła jazdy Škody

25.01.2015 22:54  Cztery koła, dwa koła
Szkoła jazdy Škody SZKOŁA AUTO ŠKODA ISTNIEJE JUŻ OD 10 LAT. INAUGURACYJNE ZAJĘCIA ODBYŁY SIĘ NA TORZE POZNAŃ W KWIETNIU 2004 ROKU, GDY ŠKODA AUTO POLSKA S.A. OBCHODZIŁA DZIESIĘCIOLECIE ISTNIENIA. W KOLEJNYCH LATACH, OPRÓCZ DYNAMICZNEGO ROZWOJU DZIAŁALNOŚCI SZKOLENIOWEJ, SZKOŁA  UCZESTNICZYŁA W WIELU PROJEKTACH SŁUŻĄCYCH POPRAWIENIU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

Przez 10 lat działalności Szkoła Auto Škoda przeszkoliła ponad 22 tys. polskich kierowców. Od 2006 roku partnerem Szkoły jest europejski lider w zakresie szkolenia kierowców – ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg. ADAC to największa i najstarsza europejska organizacja dbająca o bezpieczeństwo kierowców. Specjaliści z ADAC wraz z instruktorami Szkoły Auto Škody przygotowali specjalny program szkoleniowy, który wykorzystuje niemieckie doświadczenie i wiedzę, uwzględniając specyficzne polskie warunki. We wrześniu roku 2007 Szkoła Auto Škoda wprowadziła do swojej oferty szkolenia z zakresu ekologicznej i ekonomicznej jazdy Eco Driving. Partnerem tego projektu jest fiński EcoDriving Center Oy.
Szkoła Auto Škoda od 2009 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Motorowego – organizacji zrzeszającej najlepsze Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy w Polsce. Z kolei od 2011 roku instruktorzy Szkoły Auto marki Škoda są certyfi- kowanymi trenerami europejskiego programu ECOWILL. Głównym celem projektu jest propagowanie ekojazdy, zmniejszanie ilości emisji CO2 oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Projekt ten prowadzony jest w ramach programu „Inteligentna Energia – Europa” i jest dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej. Instruktorzy prowadzą szkolenia w regularnym ruchu drogowym oraz na torach bezpiecznej jazdy nie tylko w Polsce, ale również w centrach bezpiecznej jazdy w całej Europie. Warto podkreślić, że od początku swojego istnienia Szkoła Auto Škoda dysponuje najnowocześniejszą flotą aut szkoleniowych, która jest systematycznie uzupełniana nowymi modelami wchodzącymi na rynek.
Zwieńczeniem wieloletniej działalności na polu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest pierwsze w Europie Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab. Głównym celem Škody Auto Lab jest szeroko rozumiana edukacja motoryzacyjna z zakresu bezpieczeństwa na drogach, która ma prowadzić do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem kierowców, rowerzystów i pieszych. Centrum w całości poświęcone jest zagadnieniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to miejsce pełne interaktywnych, ruchomych instalacji, dzięki którym na żywo można poznać zasady działania oraz doświadczyć sposobów funkcjonowania najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa współczesnych aut, przeżyć między innymi symulację dachowania, zderzenia oraz hamowania awaryjnego w specjalnie stworzonym laboratorium doświadczalnym. Dotychczas Centrum odwiedziło ponad 60 tys. osób.
Szkoła proponuje obecnie kilka programów szkoleniowych. Szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy Safe Driving, to przede wszystkim zajęcia praktyczne – uczestnicy ćwiczą m.in. hamowanie awaryjne, jazdę w zakręcie czy omijanie przeszkody. Eco Driving oznacza nowoczesny styl jazdy samochodem. Dzięki zastosowaniu techniki taktyk ekojazdy, uczestnicy szkolenia dowiadują się, jak jeździć w sposób przyjazny dla środowiska i domowego budżetu. Oszczędności paliwa mogą sięgać nawet do 25 proc. Off - Road Driving – jest szkoleniem, dzięki któremu uczestnicy uczą się, jak bezpiecznie pokonywać trudne przeszkody w terenie leśnym oraz jak zachowywać się jeżdżąc w górach. Ciekawy jest też Defensive Driving, czyli nauka jazdy defensywnej, która podnosi bezpieczeństwo na drodze, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. L-Driving dedykowany jest osobom z dysfunkcjami narządów ruchu. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji samochody zaadaptowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Od maja 2013 roku Szkoła realizuje kolejny unijny projekt – „Uniwersalny Kierowca”. Dwudniowe, dofinansowane w 100 proc. szkolenia z zakresu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy samochodem skierowane są do szefów oraz pracowników małych i średnich przedsiębiorstw, w tym samozatrudnionych, z województwa wielkopolskiego.
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager