Jesteś w: Manager » Asset Management

FORUM TFI: na koniec Q4 2015 wartość aktywów netto wyniosła 13,9 mld złotych

19.01.2016 10:36  Asset Management
FORUM TFI: na koniec Q4 2015 wartość aktywów netto wyniosła 13,9 mld złotych FORUM TFI – jedno z największych polskich towarzystw funduszy inwestycyjnych rynku niepublicznego – zarejestrowało właśnie swój 100. fundusz. Na koniec 2015 roku wartość aktywów netto funduszy zarządzanych przez spółkę sięgnęła 13,9 mld zł, rok wcześniej było to 11 mld zł. Od początku swojej działalności – od 2007 roku – FORUM TFI rokrocznie zwiększa zarówno liczbę tworzonych funduszy, jak i wartość ich aktywów.

Podstawowa działalność FORUM TFI obejmuje tworzenie oraz zarządzanie funduszami dedykowanymi i sekurytyzacyjnymi. Nowo utworzony 100. fundusz jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym aktywów niepublicznych (FIZAN). FIZAN-y są podmiotami umożliwiającymi realizację zróżnicowanych celów biznesowych. Ze względu na indywidualne podejście do potrzeb inwestora – każda struktura wykorzystująca ten model jest projektowana w dużej mierze odrębnie. Najczęściej jednak funduszom tego typu przyświecają następujące cele:

  • stworzenie uniwersalnej platformy inwestycyjnej, pozwalającej na kontynuację rozwoju biznesu,
  • umożliwienie bezpiecznego i efektywnego transferu międzypokoleniowego majątku,
  • zapewnienie poufności prowadzonych operacji biznesowych,
  • w pewnych sytuacjach – umożliwienie pozyskania kapitału na finansowanie realizacji określonych projektów biznesowych.

Jak przekonuje Mateusz Sarapata – prezes zarządu FORUM TFI: „Dzięki naszemu prawie już 10-letniemu doświadczeniu, ale też wskutek współpracy z profesjonalnymi i wielokrotnie już sprawdzonymi partnerami, jesteśmy w stanie za każdym razem proponować naszym inwestorom innowacyjne i wyjątkowo efektywne produkty finansowe, uwzględniające oczywiście bieżące szanse i ryzyka rynkowe. Każdy z funduszy FORUM TFI tworzony jest w oparciu o konkretne aktywa naszych inwestorów oraz ich osobiste oczekiwania, preferencje i wybory – nie powielamy gotowych rozwiązań, lecz zawsze z udziałem inwestorów opracowujemy w pełni zindywidualizowane struktury.”.

FORUM TFI specjalizuje się głównie w funduszach dedykowanych i sekurytyzacyjnych, przy czym unikalność tworzonych konstrukcji ma swoje odzwierciedlenie także w przypadku tych drugich. W porównaniu z większością funduszy obecnych na rynku, produkty sekurytyzacyjne tego TFI mają unikatową konstrukcję. Jak tłumaczy Mateusz Sarapata:

„Nasza spółka zarządza głównie funduszami sekurytyzacyjnymi z określoną z góry minimalną stopą zwrotu. Fundusze te działają na zasadzie kwartalnych wykupów, podczas których wypłacany kapitał powiększany jest każdorazowo o odsetki naliczane według powyższej stopy, określanej jako ‘nie mniej niż’. To świetna alternatywa dla inwestycji w rynek kapitałowy i to bez względu czy panuje na nim hossa czy też bessa. Zysk netto – w tego rodzaju funduszach – waha się bowiem między 7% a 13% w skali roku, co w obecnych i niepewnych czasach jest atrakcyjną propozycją.”.

Przedstawiciele towarzystwa przekonują, że zarejestrowany niedawno 100. fundusz to dopiero początek aktywności biznesowej u progu 2016 roku. „Wraz z nadejściem nowego roku należy się spodziewać kolejnych naszych funduszy, a być może także – wejścia w nowy, do tej pory jeszcze niezagospodarowany segment. W końcu zbliżające się szybkimi krokami 10-lecie naszej działalności zobowiązuje.” – podkreśla Mateusz Sarapata.


FORUM TFI
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste