Jesteś w: Manager » Golf » Sprzęt golfowy

Golf: Pomiar prędkości wymachu ze speed stikiem

21.04.2009 15:05  Sprzęt golfowy
Golf: Pomiar prędkości wymachu ze speed stikiem
W golfie, jak w każdej innej dyscyplinie sportu, istnieje wiele przedmiotów służących poprawie naszej gry. Przeglądając cała masę „magicznych” przedmiotów, nasuwa się pytanie, czy są one rzeczywiście przydatne, czy też jest to tylko kolejna strata gotówki? Bardzo trudno na to odpowiedzieć. Czasami dany przedmiot jednej osobie może pomóc, drugiej w ogóle.

Jednym z takich przedmiotów jest przyrząd do pomiaru prędkości wymachu, czyli speed stik. Wiadomym jest, że aby piłka poleciała tam, gdzie chcemy, potrzebujemy odpowiedniej odległości i dobrego kierunku. Odległość, to składowa dwóch rzeczy: prędkości poruszania się główki kija i dobrego kontaktu z piłką. Im główka porusza się szybciej, tym piłka leci dalej, a co za tym idzie, możemy używać krótszych kijów.

To pośrednio wpływa także na dokładność uderzeń, gdyż większość z nas uderza pewniej wegde’ami niż długimi żelazami. Używając speed stika możemy bardzo dokładnie stwierdzić, jak szybko porusza się nasz kij (co może być pomocne w doborze odpowiednich trzonków), oraz możemy w prosty sposób kontrolować efekty treningu siłowego. To z kolei umożliwi nam dokonanie korekty, jeśli stwierdzimy brak postępów. Urządzenie te można kupić w czterech kolorach, każdy kolor odpowiada innej grupie golfistów (mężczyźni do 80 kg, powyżej 80 kg, kobiety i juniorzy).
 

Umożliwia to dokładny pomiar, niezależnie od płci, masy ciała czy wieku. Pomiaru dokonujemy poprzez wymach kijem zbliżony do wymachu golfowego. Jedyną różnicą jest to, iż wykonujemy go w postawie wyprostowanej, równolegle do podłoża. Po wymachu skala, znajdująca się na końcu kija pokazuje nam, z jaką prędkością poruszałaby się główka kija golfowego.

Źródło:
golf24.pl

an
 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager