Jesteś w: Manager » Golf » Sprzęt golfowy

Golf: Czym grają zwycięzcy majors?

04.11.2009 11:11  Sprzęt golfowy
Golf: Czym grają zwycięzcy majors?
Największe turnieje, najlepsi zawodnicy, ogromne kampanie sponsorskie. To wszystko towarzyszy zmaganiom na najważniejszych turniejach golfowych sezonu. Każdy z graczy jest „chodzącą” reklamą nawet kilku producentów. Przyjrzyjmy się, jaki sprzęt reklamują i jakim grają zwycięzcy tegorocznych i wcześniejszych turniejów wielkoszlemowych.

Angel Cabrera to nr 1 tegorocznego Masters. W torbie zawodnika, jak sugeruje czapeczka na jego głowie, sprzęt firmy PING. Cofnięty i obniżony środek ciężkości, lekka karbonowa główka. 7,5-stopniowy loft pozwalał temu zawodnikowi uzyskiwać średnio 300-metrowe uderzenia z tee. Obok drivera znajdziemy także fairway wooda z tej samej serii Rapture V2 (15,5˚). Charakterystycznym rozwiązaniem w tym kiju jest obciążenie „podeszwy” główki poprzez wstawienie specjalnej wkładki. Powoduje to maksymalne obniżenie środka ciężkości, co pomaga uzyskać większą prędkość podczas swingu, a co się z tym wiąże – maksymalny dystans. Zwycięskie żelaza to kije modelu S57 (3-PW). Ciekawostką jest fakt, że iron nr 2 to kij z innego modelu tego producenta: G10. Kije z serii S57 to jedne z najnowszych produktów tej firmy. W główce tych żelaz znajduje się specjalna wstawka, która w znacznym stopniu redukuje wibracje i pozwala na lepsze czucie nawet podczas nieczystego uderzenia. W czasie zwycięskiej rundy w jego torbie znalazły się także dwa wedge. Ping Tour-W (54˚) oraz Tour W TS (60˚ ).
 

Lucas Glover i Stewart Cink - Oboje związani są kontraktami z firmą Nike. W ich torbach te same zestawy kijów: Driver Nike SQ Dymo II Tour oraz woody z tej samej serii ( 13 i 19”). Kije te posiadają maksymalnie dozwolone MOI. Dzięki prostokątnej konstrukcji główki kija nawet przy niecentralnym trafieniu w piłeczkę uzyskamy proste i dalekie uderzenie. Obydwaj zawodnicy grają żelazami Nike CCI. Są to popularne kije wśród graczy PGA Tour. Tego samego wyboru, co Glover i Cink, dokonali między innymi K.J. Choi oraz Paul Casey. Kije te wykonane są z miękkiej stali (1025 carbon stel), która sprawia, że profesjonalni gracze mają maksymalne czucie i kontrolę nad piłką.Lucas Glover podczas turnieju U.S. Open korzystał z 2 wedge’y: NIKE SV TOUR z 52 i 60-stopniowym loftem. Stewart Cink dokonał tego samego wyboru z dodatkowym 56-stopniowym kijem. Są to idealne wedge dla golfistów preferujących klasyczną linię i kształt. W ofercie Nike’a znajdziemy kije od 52 do 60 stopni. Puttery to najnowsze propozycje Nike’a. Model METHOD dzięki nowatorskim rozwiązaniom i materiałom zapewnia niesamowite czucie. Kije te dostępne będą na naszym rynku od początku 2010 roku.

Nr 1 światowego rankingu, Tiger Woods, dokonał innego wyboru niż jego koledzy z teamu Nike. W tym sezonie gra prototypowym driverem Dymo STR8-Fit. Kij umożliwia regulację kątów nachylenia główki. W sumie mamy możliwość skorzystania z 8 ustawień, które pozwalają nam zredukować slice’y, hooki lub też nadać piłce odpowiednią rotację.W projektowaniu żelaz dla Tigera pomagał Tom Stites, który jest jednym z najlepszych specjalistów w tej branży. Odpowiednio dobrana stal (1030 carbon stell) o specjalnej strukturze zapewnia niespotykane czucie. Najnowsze technologie wykonania, klasyczna linia, główka wykończona chromem to wszystko idealnie komponuje się i sprawia, że kije te uznawane są za najlepsze w historii tego producenta.

Na koniec torba triumfatora PGA Championship – Koreańczyka Y.E. Yanga:

Driver: TaylorMade r7 Limited (8.5°)
Fairway woody: Taylor-Made Burner (13°), TaylorMade V Steel (18°)
Hybrydy: TaylorMade Rescue TP (19°, 21°)
Irony: TaylorMade r7 TP (5-PW)
Wedge: TaylorMade rac (48°), Nike SV (58°)
Putter: Odyssey White Hot Two-Ball
Piłki: TaylorMade TP Red LDP
 
Autor: Dominik Kolan
“Golf24 Magazine” nr 11
Źródło informacji:
golf24.pl

an

 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

manager